0(322) 327 27 27 / 11439

Gamma knife tedavisi öncesi

Her hasta önce tarafımızca poliklinikte muayene edilir. Hastaların dış merkezde yapılan beyin incelemeleri, önceki tedavileri ve varsa geçirdiği ameliyatlarla ilgili belgelerin tamamı gözden geçirilir. Bu sebeple hastanın tüm belgeleri film raporları ve özellikle film CD’leri yanında getirmesi hem zaman kaybı, hem ek maddi külfet olmaması açsından çok önemlidir. Bazı hastalarda beyindeki lezyonun tam yapısı, boyutu ve adedi anlaşılması amacıyla gerekirse tedavi öncesi ek incelmeler istenebilir. Sonuçta beyin hastalığının (tümör, damar yumağı gibi) Gamma knife tedavisine uygun olup olmadığına tarafımızca karar verilir.

Uygun hastaların tedavi gününe randevusu verilir. Merkezimizde tedavi için verilen randevu asla 1-2 haftayı geçmemektedir. Özellikle kötü huylu beyin tümörü ve metastazlarda ilk tedavi gününe hasta yetiştirilir.

Tedavi randevusu verilen hastalarla tedaviden 1 gün önce sekreterlerimiz bağlantıya geçerler ve hangi saatte hastanın gelmesi gerektiğini söylerler. Hastanın gelmeden önce banyo yapmasını öneririz. Hastanın gelmeden önce 8 saat aç kalması yeterlidir. Hasta alması geren ilaçları varsa sabah aç karnına az suyla almasında sakınca yoktur.

Hastanın tedavi günü başka ellerinde bulunan eski inceleme ve sonuçlarını yanlarında getirmelerinde fayda vardır.