0(322) 327 27 27 / 11439

Hakkımda

 

Prof.Dr. Kadir Tufan 1972’de Adana’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1997’de mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda tamamladı.

2004 yılında Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Beyin Cerrahisi Anabilim Dalında uzman doktor olarak çalışmaya başladı. 2007 yılında öğretim görevlisi, 2009 yılında yardımcı doçent doktor, 2013 yılında doçent doktor, 2020 yılında profesör doktor unvanlarını aldı.  Halen Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Beyin Cerrahisi Anabilim Dalında birim amiri olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

doç.dr.kadir tufan

İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Pittsburg Üniversitesi’nde, 2012 yılındaFransa’da “Aix Marseille University”de Gamma-Knife Radyocerrahisi eğitimleri almıştır.

Uzmanlık alanıyla ilgili çok sayıda yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış makaleleri, ulusal ve uluslararası toplantılarda sunulmuş poster ve sözel sunumları, 3 adet kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

Adana Tabip Odası, The European Association of Neurosurgical Societies, International Leksell Gamma-Knife Society, Türk Nöroşirürji Derneği, Sinir Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği’ne üyedir.

***Bu sitenin hazırlanmasındaki asıl amaç hasta ve hasta yakınlarının şiddetle açlık duydukları hastalıkları ile bilgileri bir takım söylentilerden değil, bir uzmanın kaleminden direkt okumalarını sağlamaktır.